2021/2022

W Szkole Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej realizowane są innowacje pedagogiczne. Ich autorami są nauczyciele zatrudnieni w Naszej Szkole.

Innowacje pedagogiczne to:
- nowatorskie rozwiązania programowe, organizacyjne lub metodyczne mające na celu poprawę jakości pracy szkoły;
- działania inne niż powszechnie obowiązujące;
- zmiany w zakresie tradycyjnego podejścia do procesu edukacji;
- twórcze udoskonalanie sposobów spełniania roli, do której szkoła została powołana.

NR

AUTOR

TYTUŁ

RENATA KUMOREK

Małe i duże wirtualne po Polsce podróże.

KAROLINA TLAŁKA - GORYL

Polska to piękna kraina.

SYLWIA NIEMCZYK -KUŹBIŃSKA

Czy język niemiecki może być ciekawy? Bez ciekawości nie ma mądrości

BOGUSŁAWA WIESNER - JANUSZEWSKA

Kalendarz świąt nietypowych na poważnie i na wesoło.

BOGUSŁAWA WIESNER - JANUSZEWSKA

Memy w nauczaniu języka polskiego.

ANNA KRUCZAŁA

English around Vincent van Gogh.

ANNA KRUCZAŁA

I’m not afraid to speak English.

ELŻBIETA GUCWA

Kodowanie czas zacząć.

DANUTA NIEMCZYK

Piszę, bo potrafię.

KATARZYNA HAJDUK -MARKOWSKA

Przedstawiamy lektury.

KATARZYNA HAJDUK -MARKOWSKA

Cudzymi słowami

JADWIGA BAKUN

Autorski program nauczania techniki w klasie 7 i 8 dla uczniów SP 37 z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim.

MAGDALENA GEORG

Klasa bez barier

URSZULA CHROBAK, ANNA KRUCZAŁA, KATARZYNA HECZKO, JUSTYNA DROŻDŻ

English across curriculum.

DOROTA TATARA, ALICJA TOŁWIŃSKA, AGNIESZKA.A. BYRSKA, EWA KOSIŃSKA, DOROTA DOBIJA, AGNIESZKA .K.BYRSKA, ALEKSANDRA KAWA, NATALIA DYRCZ

EkoEmocja – autorstwa M.Działkowiec, K.Grzegrzółki

ALEKSANDRA KAWA DOROTA DOBIJA

Chemia na co dzień – każdy ma w domu małe laboratorium.

MAŁGORZATA GOTTLICH -KUCHARSKA

Mądre bajki z całego świata – książka przyjacielem dziecka.

JUSTYNA DROŻDŻ

Mind is full of things – kształtowanie koncentracji i uważności na lekcjach języka angielskiego

JUSTYNA DROŻDZ, MAREK OKRENT

Moja szkoła – mój wybór- moja odpowiedzialność. Świadomy wybór przedstawicieli do samorządu uczniowskiego.

MAGDALENA MALEJKA, EWA SAUVAGEOT, KATARZYNA HAJDUK -MARKOWSKA

Po prostu –pisz!