"Ratownicy Czytelnictwa"

Czytanie wyrównuje szanse.

Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci.

Naszą wizją jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności.

Projekt podzielony jest na bloki tematyczne:

• działania skierowane do dzieci,
  • akcje rozwijające kompetencje nauczycieli,
  • inicjatywy czytelnicze skierowane do rodziców uczniów,
  • budowanie wspólnoty szkolnej wokół czytelnictwa,
  • współpraca szkoły z zewnętrznymi instytucjami

Zaangażowanie środowiska szkolnego w co najmniej jedną aktywność w każdym z obszarów 1 - 4 uprawnia do otrzymania Certyfikatu Szkoły Ratowników Czytelnictwa. To szkoła wybiera aktywności, w które się zaangażuje, zgodnie z potrzebami i możliwościami jej społeczności.

Więcej na temat projektu: fpc.org.pl/ratownicy-czytelnictwa/