Aktywna tablica

Szkoła Podstawowa nr 37 uczestniczy w roku szkolnym 2017/2018 w programie rządowym AKTYWNA TABLICA dzięki uczestnictwu w tym programie, nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości  14  tys. zł na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych:

1 monitor interaktywny

1 tablica interaktywna

Zostały zamontowane w  dwóch salach

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Tablice multimedialne, które posiadamy są i będą wykorzystane na różnych przedmiotach zarówno w edukacji wczesnoszkolnej jak i w klasach IV-VIII.

Wykorzystujemy tablice między innymi do:

• prezentacji filmów edukacyjnych oraz przygotowywanych przez nauczycieli i uczniów prezentacji,
  • ćwiczeń multimedialnych jako forma utrwalenia już zdobytej wiedzy i umiejętności.
  • wzbogacania lekcji o treści i ćwiczenia zawarte w multibookach i e-podręcznikach,
  • zaangażowanie uczniów poprzez zwiększenie dynamiki lekcji i oddziaływania na wiele zmysłów
  • możliwość szerszego doboru materiałów do indywidualnych potrzeb uczniów
  • wykorzystania animacji i symulacji komputerowych do zilustrowania trudnych zjawisk, których nie można pokazać uczniom w inny sposób (dotyczy to głównie zjawisk fizycznych czy przyrodniczych), a co pozwala łatwiej zrozumieć te zjawiska.

Za pomocą tych urządzeń nauczyciele mogą rozpowszechniać swoje innowacje pedagogiczne, dzielić się swoją wiedzą w ramach Sieci Współpracy Nauczycieli różnych przedmiotów w tym:

Sieć współpracy nauczycieli “Aktywna tablica”.

Sieć współpracy nauczycieli informatyki: „W rytmie bitów i bajtów”.

Wykorzystanie tych nowatorskich rozwiązań  przyczynia się do  poprawy jakość pracy szkoły.