logo laboratoaria przyszłości

Nasza szkoła otrzymała 150 000,00 zł. dofinansowania w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Pomoce zakupione w ramach programu - lista

Spot reklamowy programu

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej informacji o programie znajdziesz na www.gov.pl/laboratoria.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Nasze doświadczenia:

Długopisy 3D

Mikroskopy

Zajęcia z fizyki z wykorzystaniem długopisów 3D

Zajęcia kulinarne

Harcerze gotują!

Zajęcia techniczne - haft

Zajęcia techniczne - obwody elektryczne

Klocki edukacyjne

Mikolajkowe inspiracje - długopisy 3d i tinkercad

Sprzęt nagłaśniający

Harcerze gotują!

Druk 3D w naszej szkole

CMI - programujemy z CodeyRocky

Zajęcia techniczne z wykorzystaniem krosna tkackiego

Gofry

Zajęcia dodatkowe z chemii

Modelowanie 3D, Walentynki i inne projekty

CMI - zajęcia z robotami Codey Rocky

Zwierzaki z drukarki 3D

Okulary VR

Przemiany energii - lekcja fizyki

Świąteczne projekty z wykorzystaniem długopisów 3D, drukarki 3D oraz programu Tinkercad

Klocki edukacyjne - klasy pierwsze

Zajęcia szydełkowania

Geografia z okularami VR

Micro:bit na zajęciach informatyki

Mikroskopy na lekcjach biologii

Wspólne gotowanie

CodeWeek 2023 - kodowanie z Micro:bitem

Świetlicowe zajęcia kulinarne

Druk 3D i mikrokontrolery

Świąteczne ozdoby z wykorzystaniem drukarki 3d i długopisów 3d

Zajęcia z wykorzystaniem dyktafonu

"Literki w akcji"

Świąteczna wyprawa z okularami VR

Sprawdzamy kondycję z micro:bitem

Harcerze i zuchy podczas spotkania świątecznego!

Projekt historyczny - samoloty

Pan Stop - kukiełka

Zajęcia dodatkowe z wykorzystaniem klocków

Zwierzątka z włóczki