O bibliotece...

W Szkole Podstawowej nr 37 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Bielsku-Białej znajduje się biblioteka dla klas młodszych 1-6 (poziom 200) oraz starszych 7-8 (poziom 700).

Z zasobów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Biblioteka wyposażona jest w trzy komputery w bibliotece klas młodszych oraz siedem komputerów w bibliotece klas starszych. Wszystkie komputery mają  dostęp do Internetu.

Biblioteka jest skomputeryzowana. Link do katalogu..

Wypożyczalnia – udostępnia księgozbiór do domu i na zajęcia lekcyjne.

Czytelnia – umożliwia korzystanie z księgozbioru podręcznego na miejscu. Do dyspozycji czytelników są: encyklopedie, słowniki, literatura popularno-naukowa, czasopisma dla dzieci i młodzieży: „Victor”, „Kumpel”, „Świerszczyk”, Mały Gość Niedzielny” oraz czasopisma metodyczne dla nauczycieli: „Życie w Szkole”, „Matematyka”, Świetlica w Szkole”, „Biblioteka w Szkole”, „Wszystko dla Szkoły”, „Nauczycielka Szkoły Podstawowej. Klasy I-III” oraz „Głos Nauczycielski”.

Zbiory biblioteki – księgozbiór liczy obecnie około 21 tys. woluminów (biblioteka klas 1-6) oraz około 4 tysięcy (biblioteka klas 7-8) i 10 tytułów czasopism.

Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Składa się z literatury pięknej i literatury popularno-naukowej. Jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze oraz otrzymywane dary.