CodeWeek 2023

18-10-2023 13:27 2023/2024 Akcje i zbiórki

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Tygodniu Kodowania. Akcja promuje kodowanie i myślenie logiczne. W tym roku korzystaliśmy z dostępu do Minecraft Education realizując zadania w ramach przypisanych tam lekcji, programowaliśmy z płytkami Micro:bit zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości oraz aplikacją Scratch.

Link do naszego wydarzenia w ramach Tygodnia Kodowania - więcej...

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Inspiruje rozwój myślenia logicznego, rozwija nowe pomysły i wprowadza innowacje na przyszłość.