"Książka dobra na wszystko"

21-06-2023 20:06 2022/2023 Biblioteka

W drugim półroczu w naszej świetlicy została przeprowadzona innowacja pedagogiczna "Książka dobra na wszystko". Program innowacyjny miał przede wszystkim na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem oraz zaangażowanie uczniów w aktywne działania. Dzieci tworzyły w grupach teatrzyki i pantomimę w oparciu o poznane utwory; pisały komiksy i samodzielnie układały krzyżówki. Największym wyzwaniem było napisanie przez dzieci jednej wspólnej książki. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę pisarza i jednocześnie ilustratora. Pozytywnych emocji było bardzo dużo, a wspólne "dzieło" zostało przekazane naszej szkolnej bibliotece.