Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2024

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którym jest październik, biblioteka szkolna zorganizowała dwie zabawy czytelnicze dla uczniów (jedna to konkurs):

1Pudełko dobrych słów.

W obu bibliotekach znajdować się będzie pudełko z pozytywnymi cytatami z książek dla dzieci i młodzieży. Każda osoba może wylosować sobie jedną karteczkę. Gwarantujemy dobry humor na resztę dnia!

2Konkurs biblioteczny "Ukryte tytuły".

W obu bibliotekach dostępne będą kartki z diagramem. Zadanie konkursowe: z poziomych rzędów diagramu wykreśl ukryte tam tytuły książek. Pozostałe litery czytane poziomo utworzą hasło. Hasłem jest chińskie przysłowie. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Podpisane kartki z odpowiedziami (nazwisko, imię, klasa) można przynosić do obu bibliotek. Na prawidłowe rozwiązania czekamy do 11 października. Pięć pierwszych osób, które odnajdą tytuły i wpiszą hasło otrzyma nagrody.