Obowiazek szkolny dla obywateli Ukrainy

Każde dziecko w wieku od 7 do 18 lat objęte jest obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki – to zapis z prawa oświatowego. Oznacza on, że dziecko musi chodzić do szkoły pod rygorem sankcji finansowych wobec rodziców, którzy zobowiązani są do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem go do szkoły i zapewnienia regularnego uczęszczania na zajęcia szkolne.
Więcej / важливе повідомлення https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/informacja-dla-obywateliukrainy-o-obowiazku-szkolnym Інформація для громадян України про обов’язок відвідування школи та обов’язок навчання і набір учнів до загальноосвітніх навчальних закладів (спеціалізовані школи, ліцеї, професійно-технічні училища,технікуми).

Obowiązek szkolny i obowiązek nauki - wersja w języku ukraińskim

Wniosek o przyjęcie dziecka

zał. 1 Oświadczenie o nauce w ukraińskim systemie oświaty