Projekt "70-lecie połączenia Bielska i Białej"

W tym roku miasto obchodzi 70-lecie połączenia Bielska i Białej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu interesujących przedsięwzięciach.

Na zaproszenie pani mgr Iwony Kłusak, kierownika Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, uczniowie z klas 1-6 mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności plastyczne, a uczniowie klas 7-8 – literackie.

Na bazie materiału opracowanego przez DK, tj. filmów edukacyjnych o naszym mieście oraz animacji baśni i opowiadań do tekstów młodych bielszczan wyróżnionych w konkursie literackim

1. „Pewnego razu w Bielsku-Białej" , uczniowie biorący udział w konkursie przygotowali swoje prace. Najlepsze z nich zostały dostarczone do Kubiszówki, nagrodzone i umieszczone w wirtualnej GALERII PRAC PLASTYCZNYCH na FB.
  2. Laureaci konkursu plastycznego „Dzieje Bielska-Białej”   –  prace inspirowane filmikami o naszym mieście:

KLASY PIERWSZE:

I miejsce:

Julia Krypczyk – kl. 1b,

Michał Filek - kl. 1b,

Krystian Ryś – kl. 1a.

II miejsce:

Maciej Brożek - kl. 1b,

Olivier Pelczar - kl. 1b,

Dominik Szymański-kl. 1b,

Jagoda Kowalczyk - kl. 1c.

III miejsce:

Martyna Grabska - kl. 1b,

Tomasz Luber - kl. 1b.

wyróżnienie:

Nikodem Moś  kl. 1a,

Aleksandra Drożdż - kl. 1c.

KLASY DRUGIE:

I miejsce: Liliana Czajowska - kl. 2a,

II miejsce: Emilia Profaska - kl. 2b,

III miejsce: Zoya Szafran - kl. 2b.

KLASY TRZECIE:

I miejsce: Wiktoria Uroda - kl. 3d,

II miejsce: Maja Listowska  - kl. 3b,

III miejsce: Maria Uroda  - kl. 3d,

wyróżnienie : Amelia Bryła - kl. 3d .

KLASY 4-6

I miejsce: Aleksandra Batorska - kl. 6b ,

II miejsce: Emilia Chojnacka - kl. 6a ,

III miejsce: Oskar Pękała - kl. 6e .

KONKURS LITERACKI  „Dzieje Bielska-Białej”, oparty na filmach i animacjach o naszym mieście:

klasy 7-8 :

I miejsce : Julia Moś - kl. 7d,

wyróżnienia

Marcin Seredyniecki - kl. 8c,

Magdalena  Wyszomirska - kl. 8c,

Filip Wyszomirski- kl. 8c.

W kolejnym konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie klasy 1b. W wyniku eliminacji klasowych do I Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla dzieci " Zabytki Bielska-Białej" zostało zakwalifikowanych 15 prac wykonanych różnymi technikami.

Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie podczas szkolnego konkursu dla klas pierwszych "Bielsko - Biała w strofach wiersza". Ponad pięćdziesięcioro uczestników przedstawiło interesujące wiersze o naszym mieście autorstwa uznanych już poetów, a także uczniów naszej szkoły i rodziców.

Laureatami zostali:

I miejsce:

Milena Kawka - kl.1b

Emilia Watrak - kl.1b

II miejsce:

Dominik Pieniak - kl.1a

III miejsce:

Gabriela Waszek – kl.1 c

Maksymilian Piotrowski - kl.1b

wyróżnienie:

Zofia Kozieł - kl.1b

Mateusz Momot – kl.1c

Ostatnim etapem naszego projektu było przygotowanie prezentacji interpretacji wierszy o Bielsku. Na tle pięknej makiety naszego miasta, wykonanej przez nauczycielki Przedszkola nr 52 jako podsumowanie zorganizowanego przez placówkę konkursu  „ Bielsko – Biała w miniaturze”, grupa uczniów z klasy 1b wprowadziła wszystkich w tematykę skoczną piosenką. Chętni uczniowie z wszystkich klas pierwszych jeszcze raz zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze.  Mamy nadzieję, że będą one stanowiły inspirację dla innych uczniów.