Służba na cmentarzu – harcerze i szkoła pamiętają!

02-11-2023 13:48 2023/2024 Harcerze

Początek listopada to czas szczególnego wspominania zmarłych.

Z tego powodu, w ramach ostatniej zbiórki, która odbyła się w piątek 27.10.2023 r., nasza drużyna pełniła służbę na Cmentarzu Komunalnym w Kamienicy. W jej trakcie posprzątaliśmy i zapaliliśmy symboliczny płomień na grobach instruktorów naszego hufca oraz zasłużonych mieszkańców Bielska-Białej, którzy niestety odeszli już na wieczną wartę. Wśród nich jest także bohater naszego hufca i niezwykle zasłużony instruktor dh hm. Józef Drożdż, którego grób także odwiedziliśmy. Nie straszny był nam deszcz i zimno. Służba na cmentarzu jest częścią akcji – szkoła pamięta!