Spotkanie z przewodnikiem psa ratowniczego - druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bielsku

W ramach trwającego Tygodnia Profilaktyki, w piątek 22 marca br. spędziliśmy bardzo miło czas w towarzystwie wyjątkowych gości.

W progi naszej szkoły zawitał Pan Kamil Kępa - przewodnik psa ratowniczego - druh OSP w Starym Bielsku wraz ze swoim psem - Frutti.

Podczas spotkania pod hasłem "Ludzie z pasją", nasi uczniowie poznali tajniki użytkowania sprzętu strażackiego oraz przekonali się, że pasja, jaką jest szkolenie psa, może jednocześnie być służbą dla drugiego człowieka. Pan Kamil w bardzo ciekawy i angażujący dzieci i młodzież sposób przybliżył społeczności szkolnej tematykę ratowania życia, poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym oraz na gruzowisku.

Zawodowo Pan Kamil jest fizjoterapeutą, natomiast w swoim wolnym czasie działa na rzecz innych w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bielsku:

Grupa poszukiwawczo-ratownicza