Szkolny Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy III Szkolny Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Oficjalny Plebiscyt wyłonił już zwycięzcę – decyzją internautów został nim: rel! Zwycięskie słowo zostało wyłonione w konkursie, w którym oddano rekordową ilość, ponad 140 tysięcy głosów. Na plebiscytowym podium znalazły się też: sigma i oporowo. Kapituła przyznała dodatkowo Nagrodę Jury dla słowa oddaje.

W naszej szkole głosowanie będzie odbywało się w obu bibliotekach od 13 lutego do 20 lutego. Uczniowie będą wrzucać głosy do oznaczonych pudełek. Przewidziany termin poznania wyników to 23 lutego.

Młodzieżowe Słowo Roku  to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jest przedsięwzięciem popularyzującym język polski wśród młodzieży, zapoczątkowanym w 2016 roku we współpracy z projektem  Słowa klucze  w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych".