Wycieczka edukacyjno-ekologiczna do Skoczowa

Realizujące nasze zadania ekologiczne w ramach konkursu "Klimatyczne BBielsko", grupa uczniów wybrała się na wycieczkę edukacyjno-ekologiczną do Skoczowa. W Centrum Edukacji Ekologicznej mogli zapoznać się z bogactwem fauny i flory z terenu Gminy Skoczów. Ważną kwestią poruszaną w ekspozycjach były zagadnienia ekologiczne i nauka prawidłowego postępowania, które służą środowisku naturalnemu. W każdej z 9 sal tematycznych.: Flora I, Flora II, Woda, Powietrze, Wiem co jem, Ryby, Płazy i Gady, Ptaki, Drzewa; uczniowie otrzymali cenne informacje przyrodnicze i edukacyjne, które zostały podane w ciekawy, interaktywny sposób. Dzieci w czasie zabawy otrzymały dużą dawkę wiedzy, która pozwoli im postępować tak, by świat był czysty, a życie przyjazne środowisku naturalnemu. Do domu zabrały torby lniane własnoręcznie ozdobione w ramach warsztatów ekologicznych, aby ograniczyć korzystanie z toreb plastikowych.