Wyniki szkolnego plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2023

W tym roku nasi uczniowie nieco zbliżyli się do wyników ogólnopolskich, mają jednak własne pomysły.

Zwycięzcy tego roku:

I miejsce ex aequo REL (to wyraz zgody, współpracy), ESSA TERESA (to wzmocnienie wyrazu essa - coś łatwego, co przychodzi łatwo dlatego, że jesteśmy wyluzowani, nasi uczniowie dodali drugie słowo Teresa)

II miejsce: SLAY (rozwalić, pogromić, poradzić sobie z czymś).

III miejsce: SIGMA (popularne określenie osoby niezależnej, pewnej siebie, podziwianej i odnoszącej sukcesy).

Zwycięzcy plebiscytu ogólnopolskiego:

W plebiscycie PWN Młodzieżowe Słowo Roku 2023 – decyzją internautów został: rel! Na plebiscytowym podium znalazły się też: sigma i oporowo, używane jako synonim wyrażenia „do oporu/ w opór”. Kapituła przyznała dodatkowo Nagrodę Jury dla słowa oddaje, jakaś rzecz, która nam się podoba lub sytuacja, która przynosi dobry efekt.