"Dotykam, słyszę, czuję - doświadczam kolorów świata" - warsztaty kl. 2a

15-04-2024 21:35 2023/2024 Wycieczki

Klasa 2a miała możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach na temat "Dotykam, słyszę, czuję - doświadczam kolorów świata". Dzieci zapoznały się z alfabetem Braille'a, przeszły tor przeszkód w zaciemnionych goglach, włożyły kamizelkę obciążeniową oraz zmierzyły się z rysowaniem z zamkniętymi oczami.

A wszystko to w Książnicy Beskidzkiej Filii Integracyjnej, która pozyskała środki na stworzenie przestrzeni przyjaznej dzieciom ze spektrum autyzmu. Biblioteka przy ul. Tadeusza Rychlińskiego, dzięki otrzymanym środkom, została wyposażona w pomoce sensoryczne, nowoczesną tablicę multimedialną i literaturę specjalistyczną.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie, mamie uczennicy, za ciekawe, profesjonalne i umiejętne wprowadzenie dzieci do tak niezwykłego świata ludzi z niepełnosprawnościami. Dzieci nabyły kolejnych umiejętności rozumienia otaczającego ich świata.

A po zajęciach w bibliotece - piękna, wiosenna pogoda zaprosiła dzieci do spaceru po mieście oraz do kultowego miejsca na mapie Bielska-Białej - na lody Eskimos.